Ľahké biele suché nefiltrované víno z biodynamického hospodárstva z vinohradu s hlinito-piesčitým typom pôdy. Celý proces výroby vína je ručný, bez mechanického lisovania hroznových bobúľ, namiesto toho pri výrobe využívajú silu prirodzenej gravitácie a spontánnej fermentácie v oceľovej nádrži. Bez pridania síry.
Rizling vlašský je príjemné biele víno svetlej zeleno-žltej farby, spontánne fermentované, v ktorom môžete nájsť škálu vôní pripomínajúcich aromatické jablká, lúčne kvety, seno a slamu. Má plnú, sviežu a harmonickú chuť podporenú príjemnými kyselinkami a dlhou pikantnou dochuťou. Odporúčame podávať pri teplote 8 - 10° C, fľašu pred otvorením 3x pretočiť.
Náš tip: toto víno sa dobre hodí k studeným predjedlám, k zeleninovým jedlám a polievkam, k bielym syrom a taktiež k jedlám z rýb, jemným paštétam, šunke či bravčovej pečienke. Je príjemným osviežením v letných horúčavách aj ako vínny strik. Bez obáv si ho môžu vychutnať aj ľudia s histamínovou intoleranciou.
Alkohol: 12,5 %vol
Acidita: 5,2 g/l
Pridaná síra: 0mg/l
Zvyškový cukor: 1 g/l
Vinárstvo Schmelzers je pionierom na trhu s biodynamickou produkciou vín. Už štvrtá generácia vinárov Schmelzers sa stará o vinohrady špecifickým spôsobom, s čo najväčším ohľadom, úctou a rešpektom k prírode, bez použitia techniky a absolútne bez použitia tradičných chemických hnojív a postrekov. Ich farma je samostatný ekosystém s vlastným včelstvom, vlastnou výrobou prírodných preparátov na podporu pôdy a vinohradu.
Potrebujete poradiť alebo pomôcť?
-
+421 904 55 33 96 -
info@prirodnyraj.sk -
Kamenná predajňa Ružinovská 40, 82103 Bratislava
-
Otváracie hodiny PON, STR 10:00 - 17:00
UT, ŠTV, PIA 10:00 - 14:00

16 €
Nová otázka k produktu
![]() |
Osobný odber na predajni - Ružinovská 40, Bratislava | Zadarmo |
![]() |
Výdajné miesta - ParcelShop, Alzabox | 2 € |
![]() |
Kuriér - doručenie na adresu | od 2,90 € |